بک لینک خارجی؛ موثرترین روش برای اعتبار گرفتن یک سایت

بک لینک خارجی

روش‌ها و تکنیک‌های زیادی وجود دارند که به سئو سایت شما کمک می‌کنند. اما به جرأت می‌توان گفت که هیچکدام از آنها به اندازه بک لینک خارجی نمی‌تواند اعتبار سایت شما را افزایش دهد. بک لینک خارجی نه تنها تعداد زیادی از مخاطبین سایت‌های دیگر را در لحظه به سمت شما روانه می‌کند بلکه می‌تواند اعتبار سایت شما را به شکل اعجاب‌انگیزی بالا ببرد. اما نباید فراموش کنید که انجام این تکنیک به روش درست و اصولی کار ساده‌ای نیست. این کار نیازمند تجربه و دانش بالای متخصصان حرفه‌ای سئو دارد. استفاده غیر اصولی از این روش موجب می‌شود که موتورهای جستجو شما را به شدت جریمه کنند. اینگونه ماه‌ها تلاش شما و سئوکاران‌تان از بین می‌رود.

در این مطلب از از سری مطالب شبکه تبلیغاتی سریرا قصد داریم تا بیشتر در مورد بک لینک خارجی و اهمیت آن در سئو سایت صحبت کنیم. برای آشنایی با این روش استثنایی با ما همراه باشید.

بک لینک خارجی چیست؟

بک لینک خارجی به زبان ساده یعنی شما در یک سایت دیگر لینکی به سایت خود دریافت کنید. به کمک این لینک شما علاوه بر اینکه مخاطبین سایت‌های دیگر را به سمت سایت خود هدایت می‌کنید بلکه از اعتبار سایت میزبان برای افزایش اعتبار سایت خودتان هم بهره می‌برید. نکته مهم این  است که شما باید تکنیک بک لینک را در یک سایت معتبر پیاده‌سازی کنید تا بدین وسیله بتوانید اعتبار مناسبی را برای سایت خود بدست آورید.

این روش در دسته سئو خارجی قرار می‌گیرد و از محبوبترین روش‌های سئو سایت است. اهمیت بک لینک در سئو سایت بر هیچ اهل فنی پوشیده نیست.

اهمیت بک لینک خارجی در سئو سایت

هدف اصلی از سئو بهینه کردن سایت برای موتورهای جستجو است. سئو سایت که در مرحله بعد از طراحی سایت قرار می‌گیرد، کمک می‌کند تا موتور جستجو سایت شما را ارزشمند قلمداد کند. بدین شکل هنگام جستجوی کلمات توسط کاربر، موتور جستجو اولویت بالاتری را برای این سایت در نظر می‌گیرد. هر چه بک لینک خارجی بیشتری در سایت‌های مختلف داشته باشید از نگاه گوگل سایت بهتر و محتواهای ارزشمندتری دارید. صفحات با تعداد زیادی بک لینک دارای رتبه‌بندی ارگانیک بالاتری در موتور جستجو هستند. بک لینک‌ها اساساً به معنی رای دادن مخاطبین سایر وب‌سایت‎ها به شماست. هر رای تأیید‌کننده اعتبار سایت شماست. بنابراین هرچه بیشتر “رای” داشته باشید، رتبه سایت شما در موتورهای جستجو بهتر خواهد بود.

موتور جستجوی گوگل در طول حیاتش الگوریتم‌های مختلفی ارائه داده و بارها اصول خود برای رتبه‌بندی را دستخوش تغییر قرار داده است. اما گوگل تأیید کرده که همواره بک لینک‌ها یکی از سه فاکتور مهم رتبه‌بندی باقی مانده است.

چگونه می‌توان بک لینک گرفت؟

روش‌های بک لینک گرفتن را می‌توان در دو دسته رایگان و پولی قرار داد. طبیعی است که گرفتن بک لینک رایگان از ‌سایت‌های خیلی معتبر غیر ممکن است. بک لینک‌های رایگان تنها موجب افزایش اندک در ترافیک سایت می‌شود. در مقابل بک لینک‌های پولی را از سایت‌های معتبر و دارای پیشنه قوی باید گرفت. این وب‌سایت‌ها به ازای مبالغی مشخص و تعرفه‌هایی که برای خود در نظر دارند به شما امکان استفاده از سایتشان را می‌دهند.

معمولاً روال گرفتن بک لینک‌های خارجی از سایت‌های مختلف این است که هزینه‌ها بر اساس مدت قرار گرفتن لینک سایت شما متغیر است. هر چه یک سایت دارای قدرت و جایگاه بالاتری باشد مبلغ بالاتری را برای قرار دادن لینک شما طلب می‌کند.

چه سایت‌هایی برای قرار دادن بک لینک خارجی مناسب‌تر است؟

برای اینکه بدانید چه سایتی برای قرار گرفتن بک لینک سایت شما مناسبتر است باید شناخت کافی از سایت‌های مختلف داشته باشید. انتخاب بدون دانش تنها منجر به هدر رفتن پول شما به ازای نتیجه‌ای نه چندان درخشان خواهد شد. کارشناسان سئو با علم و تجربه بالا خود به شما خواهند گفت که چه سایتی را باید برای قرار دادن لینک خود انتخاب کنید. این سایت باید ویژگی‌هایی داشته باشد که بتواند در کنار کسب اعتبار، مخاطبان وفاداری را به سایت شما بیاورد.

منظور از مخاطبان وفادار کسانی هستند که بعد از هدایت شدن به سایت شما باز هم بخواهند به آن مراجعه کنند، از محصولات و خدمات آن خرید کنند و در یک کلام آن را دنبال کنند.

هزینه بک لینک خارجی چقدر است؟

همانطور که قبلتر گفتیم هزینه بک لینک خارجی بستگی به سایت میزبان دارد. بنابراین نمی‌توان یک عدد مشخص را به عنوان هزینه بک لینک در نظر گرفت. اما بطور کلی می‌توان گفت که برای یک بک لینک به مدت مشخص باید بین ۲۵۰ هزار تا ۲ میلیون و پانصد هزار تومان در نظر بگیرید.

طبیعی است که هر چه سایت میزبان معتبرتر باشد هزینه بک لینک بالاتر خواهد بود. اما بر اساس تجربه تیم سئو سریرا همواره انتخاب یک بک لینک خارجی مناسب ارزش صرف این هزینه را دارد. بنابراین در صورتی که بودجه شما اجاره می‌دهد، بک لینک خود را در یک سایت معتبر قرار دهید. اینگونه مطمئناً بازگشت سرمایه شما بسیار سریع اتفاق خواهد افتاد.

استفاده از بک لینک‌ خارجی ارزان ارزشی برای سایت من به همراه دارد؟

در بسیاری از موارد افرادی که بودجه کافی برای لینک‌سازی خارجی ندارند در مورد ارزش بک لینک‌های ارزان می‌پرسند. تردید نکنید که بک لینک ارزان به مراتب بهتر از نداشتن بک لینک یا بک لینک رایگان است. هر چند خروجی این نوع لینک‌ها کمتر است اما حتی با این نوع بک لینک نیز شما شاهد تحولات زیادی در سایت خود خواهید بود.

سخن آخر

اگر در مورد استفاده مناسب از بک لینک خارجی و شناسایی سایت‌های میزبان اطلاعات کافی ندارید. اگر از هدر رفتن سرمایه خود به دلیل انتخاب اشتباه نگرانید، مانند همیشه سریرا در کنار شماست تا با انتخابی هوشمندانه میزبانی مناسب به شما پیشنهاد دهد.

متخصصین سئو و مشاورین فروش سریرا در زمینه تولید و انتشار رپورتاژ آگهی و بک لینک خارجی دارای مهارت بالایی هستند و کمپین‌های موفق بسیاری را رهبری کرده‌اند. شما می‌توانید با اطمینان خاطر تکنیک‌های حساس و سرنوشت‌ساز سئو را به ما بسپارید. ما کمک می‌کنیم تا سرعت کسب اعتبار و رتبه سایت شما به شکل خیره‌کننده‌ای افزایش پیدا کند.

برای استفاده از خدمات سئو شبکه تبلیغاتی سریرا کافیست با شماره تلفن‌های ما تماس گرفته تا هماهنگی‌های لازم برای تنطیم یک جلسه مشاوره سئو انجام شود.