قیمت سئو؛ یک سرمایه‌گذاری پربازده

در بسیاری از موارد دیده می‌شود که شرکت‌هایی که در پی راه‌اندازی وب‌سایت هستند پیش از اینکه در مورد ویژگی سایت خود صحبت کنند دغدغه‌شان دیده شدن در صفحه اول گوگل است. علت این است که دیگر همه ما به این امر واقفیم که بهترین راه برای رسیدن به پاسخ پرسشهای‌مان سرچ در گوگل است. حالا سوال اینجاست که چگونه و به ازای چه هزینه‌ای می‌توانیم در صفحات اول گوگل قرار بگیریم. در این مطلب در مورد روش‌های سئو، قیمت سئو و عوامل تعینن‌کننده آن صحبت خواهیم کرد. شما در پایان این مطلب خواهید دانست که چرا پرداخت تعرفه برای سئو به معنی یک سرمایه‌گذاری پربازده است.

روش‌های سئو

روش و تکنیک‌های سئو را می‌توان به طور کلی در دو دسته سئوی On-Page و Off-Page قرار داد.

سئو تکنیکال

تکنیک‌های سئو On-Page (سئو داخلی)

سئوی On-Page به معنای استفاده از روش‌هایی مانند بهینه‌سازی تصاویر و بهبود سرعت سایت است که درون سایت شما انجام می‌شود. این روش‌ها اهمیت بالایی از دید ربات‌های گوگل دارند. تکنیک‌های سئو داخلی به استاندارد شدن سایت شما  کمک می‌کنند. اجرای درست این روش‌ها نیاز به دانش فنی و مهارت بالا دارد که سئوکاران شبکه تبلیغاتی سریرا کاملاً به آنها مسلط هستنند.

تکنیک‌های سئو Off-Page (سئو خارجی)

اگر چه سئوی داخلی اهمیت زیادی دارد و به شما کمک می‌کند تا جایگاه خوبی در میان لیست جستجوها بدست آورید، اما این تمام ماجرا نیست. برای رسیدن به رتبه‌های اول شما نیاز دارید تا مخاطبین را به سمت سایت خود هدایت کنید. این کار را باید به کمک سئو خارجی انجام دهید که به نام سئوی Off-Page نیز شناخته می‌شود. برای موفقیت در سئوی Off-Page زمان‌بندی و استفاده از روش‌های استاندارد اهمیت زیادی دارد، زیرا اشتباه در این مسیر می‌تواند آسیب جدی به سایت شما وارد کرده و نتایج تلاش طولانی مدت سئوکاران را به هدر دهد. در مقابل اما تجربه در انتخاب روش مناسب می‌تواند به شکل معجزه آسایی تحولی شگرف در کسب و کار شما ایجاد کند. راه رفتن بر روی این شمشیر دو لبه تجربه بالایی می‌خواهد.

جدول خدمات سئو سایت

در جدول زیر برخی از خدمات ارائه شده توسط تیم سئو سایت سریرا را مشاهده خواهید کرد. 

تجزیه و تحلیل فنی سایت آنالیز و بهبود مداوم سرعت سایت آماده سازی سایت منطبق با صفحه نمایش موبایل
فشرده سازی فایل‌های جاوا اسکریپت و CSS ساخت سایت مپ افزایش رتبه در کلمات کلیدی
بررسی و بهینه سازی تصاویر سایت بهینه سازی متاتگ‌ها آنالیز و استخراج کلمات کلیدی
بهینه‌سازی کدهای سایت بررسی ریدایرکت‌ها تولید محتوا
ثبت سایت در وبمستر گوگل لینک بیلدینگ و گرفتن بک لینک رایگان سئو محلی

عوامل تعیین کننده قیمت سئو

در تعیین قیمت سئو سایت یک نکته حائز اهمیت وجود دارد و آن سختی کلمات کلیدی است. برای مثال با توجه به رقابت چالش برانگیز سایت‌های فروشگاهی، سئوی سایت آنها نیازمند صرف انرژی و زمان بیشتری است. صرف انرژی بشتر معادل با هزینه بالاتر برای سئو سایت است. البته این مورد در بعضی سایت‌های غیر فروشگاهی نیز صادق است. برای همین منظور ما طی یک جلسه حضوری با صاحبان کسب و کار، اطلاعات لازم را در این زمینه جمع‌آوری خواهیم کرد. این اطلاعات شامل شناسایی رقیبان اصلی، کلمات کلیدی مورد نظر، محصولات و موارد دیگر می‌شود. جلسه مشاوره کمک می‌کند تا بتوان از همان ابتدا با دیدی روشن و یک نقشه راه مناسب کار را پیش برد. 

در مرحله بعد تیم آنالیز سئوی شبکه تبلیغاتی سریرا با استفاده از همین داده‌ها طی چند روز یک پروپوزال (پیشنهاد) دقیق ارائه می‌دهند. این پروپوزال شامل نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها (تجزیه و تحلیل SWOT)، وضعیت رقبا و هزینه پیشنهادی می‌شود. بعد از دریافت پروپوزال و تایید آن توسط کارفرما این تیم سئو سایت سریراست که مقدمات و زمان‌بندی اجرای کار را تهیه و تدوین می‌کند.

تیم سئو سایت سریرا این انعطاف پذیری را دارد تا با توجه به نتایج دوره‌ای، دریافت نقطه نظرات کارفرما و تغییر در پلن‌های رقبا در هر لحظه در مسیر بهبود مستمر قدم برداشته و خود را با شرایط منطبق کند.

زمان انجام پروژه سئو

طبیعی است که هر کسب و کاری ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد. این امر می‌تواند رقابت را با پیچیدگی‌های مخصوص به خود همراه کند. بنابراین نمی‌توان به طور دقیق زمان اجرای یک پروژه را تخمین زد اما می‌توان گفت که هر چه زمان، هزینه و انرژی بیشتری برای سئوی یک سایت صرف کنیم به نتایج بهتری دست پیدا خواهیم کرد. این روند حتی زمانی که شما به جایگاه ممتازی در گوگل دست پیدا کنید نیز ادامه خواهد داشت. زیرا عدم توجه به حفظ جایگاه می‌تواند موجب افت رتبه سایت شود.

بنا بر آنچه گفته شد، مورد دیگری که درون پروپوزال لحاظ خواهد گردید زمان پیشنهادی برای اجرای پروژه سئو سایت است. البته این امکان برای مشتریان سریرا وجود دارد که در پایان قرارداد سئو سایت، درخواست تمدید قرار داد را برای مدت بیشتر داشته باشند. مسلماً در این حالت مجدداً تیم سئو سایت پیشنهادات ارزنده‌ای برای قدم گذاشتن در مرحله جدید ارائه خواهند کرد که شامل تکنیک‌هایی برای حفظ جایگاه فعلی، بهبود جایگاه برخی کلمات کلیدی قبلی یا بدست آوردن رتبه در کلمات کلیدی جدید نیز خواهد شد. 

استراتژی مناسب؛ تضمین فروش

روند سئو و نتیجه‌گیری در آن به موارد مختلفی بستگی دارد که برخی را نمی‌توان به طور قطع پیش‌بینی کرد. اما آنچه که نشان‌دهنده مهارت و توانایی سئوکاران سایت شماست این است که بتوانند تحلیل‌های درستی را در مورد اتفاقات گذشته داشته باشند. گام‌های بعدی بنا بر نتایج همین تحلیل‌ها برنامه‌ریزی می‌شود. در نهایت به عنوان تضمین رونق کسب و کار و افزایش فروش می‌توانیم اطمینان دهیم که:

  1. بهترین استراتژی را در هر زمان در نظر بگیریم.
  2. در مورد هر استراتژی از بهترین ابزار استفاده کنیم.

تضمین ما نتایجی است که در سال‌ها فعالیت در این عرصه بدست آورده‌ایم. نتایجی که موجب رضایت حداکثری مشتریان سریرا شده‌ است. شبکه تبلیغاتی سریرا و دپارتمان سئو سایت آن موفق شده است که در سایه مهارت و دانش متخصصین خود تمامی پروژه‌های سئو را با موفقیت به انجام برساند.

SEO Tariff

سخن آخر

همانقدر که امروزه داشتن سایت تبدیل به یک ضرورت برای همه کسب وکارها شده است، سئو سایت نیز در این مسیر حرکت می‌کند. بخصوص با رشد کسب و کارهای آنلاین حالا رقابت بر سر بیشتر دیده شدن توسط مشتریان بالقوه است. لذا کارشناسان پیش بینی می‌کنند که طی سالیان پیش رو سئو کردن سایت یک امر همه گیر خواهد شد. پس به جرأت می‌توان گفت کفه ترازو به سمت مدیران و صاحبان کسب و کاری سنگینی خواهد کرد که هم اکنون به فکر سئوی سایت خود باشند. سئوی سایت به معنی رونق کسب و کار شماست. آنچه به عنوان قیمت سئو سایت در نظر گرفته می‌شود را باید به چشم یک سرمایه‌گذاری پر بازده برای کسب و کارتان در نظر بگیرید.

شما با سئوی سایت می‌توانید در صنعت خود بهترین باشید و به یک مرجع در آن تبدیل شوید. چیزی که علت موفقیت کسب و کارهای آنلاینی مانند دیجی کالا شده است سئوی حرفه‌ای سایت آنهاست. بی صبرانه منتظر هستیم تا با هم مسیر پر هیجان و جذاب سئو را طی کرده و در پایان بر فراز قله موفقیت خاطرات آن را مرور کنیم.

در پایان توصیه می‌کنیم جهت آشنایی بیشتر با مهمترین تکنیک‌های سئو خارجی مقالات رپورتاژآگهی و بک لینک خارجی را مطالعه کنید. این دو تکنیک به عنوان کاتالیزور سئو سایت، در بازه زمانی بسیار کوتاه بازدید سایت شما را چندین برابر خواهد کرد. به کمک این دو تکنیک می‌توانید درصد بالایی از رقبایتان را به سرعت پشت سر بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *